Bez bólu- Bezbolesne Znieczulenie Komputerowe

Bezbolesne Znieczulenie Komputerowe w gabinecie stomatologicznym ABC-DENT w Poznaniu

System komputerowego znieczulenia skierowany jest przede wszystkim do osób bojących się dentysty, wrażliwych, odczuwających strach przed zabiegami w gabinecie stomatologicznym.

Służy do wykonywania znieczuleń przez lekarza stomatologa. Komputer podaje płyn znieczulający bardzo wolno - dzieje się to pod kontrolą mikroprocesora. Działanie komputerowe pozwala podać dentyście środek znieczulający niebywale precyzyjnie i bezboleśnie nie powodując przy tym uczucia bólu, pieczenia czy też nieprzyjemnego rozpychania. Brak doznań bólowych jest bardzo istotny przy znieczulaniu dzieci, osób wrażliwych na ból i odczuwających strach przed znieczuleniem tradycyjnym.

                            

 

Co to jest bezbolesne znieczulenie komputerowe?

System składa się z małego przenośnego komputera i specjalnej końcówki która z wyglądu przypomina ołówek. Lekarz stomatolog trzyma końcówkę , przykłada ją do dziąsła i podaje znieczulenie.

 

Dlaczego tradycyjne znieczulenie często odczuwane jest przez Pacjenta jako bolesne?

Główną przyczyną bólu przy podawaniu przez lekarza dentystę środka znieczulającego tradycyjną strzykawką jest rozpieranie tkanek – wtedy preparat znieczulający wtłacza się pod ciśnieniem, powoduje to "rozpychanie" tkanki i jest odczuwane przez Pacjenta jako ból o różnym stopniu natężenia.

 

Dlaczego bezbolesna forma znieculenia jest taka ważna w gabinecie ABC-DENT  w Poznaniu ?

Mając na uwadze, że przeważająca większość Pacjentów boi się lekarza dentysty doszliśmy do wniosku, że stosując zwykłe tradycyjne znieczulenie będziemy ten strach pogłebiać,zwłaszcza u najmłodszych pacjentów, którzy strzykawkę znają już z gabinetu szczepień. Bólu, także tego który czujemy podczas podawania znieczulenia wciąż obawia się większość Polaków u lekarza stomatologa.  Boimy się strzykawki i igły. Boją się zwłaszcza dzieci. Dodatkowo komfort pacjenta po wizycie u dentysty jest znacznie zmniejszony przez odrętwienie tkanek - brak czucia i trudności w mówieniu.

 

Jak wygląda znieczulenie u lekarza stomatologa w ABC-DENT w Poznaniu ?

Samo podawanie znieczulenia odbywa się manualnie – lekarz dentysta przykłada końcówkę do dziąsła pacjenta i pod kontrolą elektronicznego mikroprocesora podaje wolno preparat znieczulający. Komputer cały czas informuje lekarza stomatologa o kolejnych etapach przenikania leku do tkanek i kontroluje proces aplikacji - tempo podawania i cisnienie. Jedna iniekcja umozliwia znieczulenie od 2 do 6 zębów. Autem znieczulenia komputerowego jest bezbolesność.

 

Koszt podania komputerowego znieczulenia wynosi 70 zł.