Gabinet ABC-DENT

W gabinecie "ABC-Dent" w Poznaniu funkcjonuje nowoczesny sprzęt, a materiały pochodzące z Japonii, Niemiec i USA zapewniają najwyższą jakość wykonywanych prac.

Bezbolesne znieczulenie komputerowe

To rewelacyjny system podawania znieczulenia do każdego zabiegu w gabinecie stomatologicznym! Teraz juz nic nie może boleć!

Komputer dozuje środek znieczulający bardzo wolno. Dzięki temu unikamy przy tym uczucia bólu i pieczenia . Jest to bardzo ważne przy znieczulaniu dzieci, osób wrażliwych na ból i tych czujących strach przed znieczuleniem tradycyjnym.

                                        

Sterylizacja

Wszystkie urządzenia posiadają certyfikaty- możecie być Państwo pewni bezpieczeństwa procesów sterylizacji i higieny w gabinecie.

                                               

  • - Posiadamy nowoczesny autoklaw do sterylizacji narzędzi stomatologicznych
  • - Wykonywane są regularnie testy sterylizacji
  • - Do każdego zabiegu stosowany jest sprzęt jednorazowego użytku
  • - Wszystkie zabiegi wykonywane są w rękawiczkach
  • - Sprzęt jest dezynfekowany przed każdym pacjentemUżywamy jednorazowych kubków, serwet oraz ślinociągów. Wszystko to pozwala wyeliminować ryzyko wszelkich zakażeń
  •  
  •  

Kamera wewnątrzustna z monitorem LCD

                                                              

Dzięki temu urządzeniu Pacjent może zobaczyć na monitorze LCD, w powiększeniu, wszystkie swoje zęby. Umożliwia to zapoznanie się ze stanem swojego uzębienia, wypełnień i uzupełnień protetycznych przed rozpoczęciem leczenia i ocenę efektów po leczeniu. Pacjent może aktywnie uczestniczyć w planowaniu swego leczenia i nie musi już wierzyć "na słowo".

Kamera wewnątrzustna umożliwia pacjentowi współuczestniczenie w badaniu oraz planowaniu leczenia. Dzięki ergonomicznej końcówce możemy zrobić wspólnie przegląda uzębienia przed rozpoczęciem leczenia oraz oglądać zabieg na każdym etapie. Obraz przenoszony jest na ciekłokrystaliczny monitor umieszczony w polu widzenia pacjenta. Dzięki kamerze wewnątrzustnej lekarzowi łatwiej jest wytłumaczyć pacjentowi celowość i przebieg procesu leczenia. Pacjentowi natomiast ułatwia zrozumienie istoty leczenia. Kamera wewnatrzustna doskonale uzupełnia słowa lekarza stomatologa informacją wizualną. Daje pacjentowi poczucie komfortu wynikające ze świadomości kontroli nad stanem zdrowia jamy ustnej i przebiegiem procesu leczenia.

 

Endometr

                                 

Urządzenie elektroniczne niezbędne do przeprowadzenia leczenia kanałowego ( endodontycznego). Umożliwia pomiar długości kanału korzeniowego zęba. Dzięki niemu można precyzyjnie opracować i wypełnić kanał korzeniowy. Jest to urządzenie elektroniczne umożliwiające opracowanie kanałów korzeniowych zgodnie z najwyższymi standardami leczenia kanałowego. Zintegrowany system rotacyjnych narzędzi niklowo-tytanowych oraz system pomiaru długości roboczej kanału sprawia, że leczenie kanałowe jest precyzyjne, skuteczne i bezpieczne.

 

Obtura III

Najnowszej generacji system do szczelnego wypełniania kanałów ciepła gutaperką. Leczenie kanałowe z wykorzystaniem ciepłej gutaperki jest najnowoczesniejszym rozwiązaniem w leczeniu endodontycznym i w porównaniu z tradycyjnymi metodami pozwala osiągnąć dokładniejsze wypełnianie kanałów korzeniowych.

 

 

Lampa polimeryzacyjna SDI RAdii Plus

                                                      

Lampa polimeryzacyjna służy do polimeryzacji (utwardzania) zaaplikowanego do ubytku w zębie materiału kompozytowego.

Skaler ultradźwiękowy

            

Ultradźwiękowy Skaler dzieki któremu usuwamy kamień nazębny. Ultradźwięki stanowią obecnie najnowoczesniejszą metodę przeprowadzania skalingu.